Hier Studio

Co na nás poví vlasy?

20. ledna 2009 v 17:06 | [MaKiSs*LeJdy*]<cUte™
Z vlasů zjistíte rychlost metabolismu
Z vlasů zjistíte rychlost metabolismu foto: samphoto.cz/jiunlimited

Vlasy! Většina z nás je vnímá vzhledově, jako estetickou záležitost. Ale ony jsou mnohem víc! Analýza vlasů vám řekne, jestli jste zdraví, jak se stravujete, jaký máte metabolismus a i třeba to, jaké nemoci vám hrozí.

Lupy

20. ledna 2009 v 16:28 | [MaKiSs*LeJdy*]<cUte™
Příčinou může být fénování, ale i sladkosti
Lupy jsou šupinky kůže, jejichž vznik je způsoben poruchou mazových žlázek v pokožce hlavy, která navíc ještě dokáže pekelně svědit nebo pálit. Lupy vznikají hlavně při nedostatku vitamínů skupiny B, které celkově zajišťují zdravou pokožku. Pokud se vám dělají lupy jen občas nebo sezónně, může to být také díky horkému a vlhkému vzduchu. Lupům napomáhá i používání fénu (horký vzduch vysouší kůži) a pobyt na prudkém slunci. To jsou nejčastější příčiny, lupy se vám ale mohou tvořit také při:
  • Vysoké spotřebě cukru
  • Špatném prokrvení pokožky hlavy
  • Zánětlivých onemocnění kůže
  • Nedostatku betakarotenu nebo selenu
  • Nadměrném množství mužských pohlavních hormonů
Jak s lupy zatočit?Zbavíte se jich ve většině případů používáním šamponu proti lupům. Z poměrně široké palety značek si můžete vybrat v každé lékárně nebo drogerii. Pokud ale ani pak lupy ne a ne zmizet, čeká vás nepříjemné opatření - budete muset ještě vyškrtnout z jídelníčku smažená jídla, plísňové sýry, cukr, bílou mouku a čokoládu. Zařaďte do něj naopak zakysané mléčné výrobky a čerstvou zeleninu. Pokožce hlavy prospívá také vitamín E, Omega 3 mastné kyseliny a citrónová šťáva, která zmírňuje maštění vlasů a svědění kůže. Kdybyste měla jít k lékaři?Pokud si s léčbou lupů nedokážete přes veškerou snahu poradit sama, a navíc se přidaly další komplikace - podrážděná, zarudlá, zanícená a silně svědící pokožka nebo vypadávání velkých ložisek lupů, určitě neváhejte s návštěvou lékaře. Příčinou lupů mohou být totiž také kvasinky nebo seboroická dermatitida a zde je pomoc odborníka nezbytná.

Žehlení

20. ledna 2009 v 16:27 | [MaKiSs*LeJdy*]<cUte™
No tak mimo jiných úprav můžete svoje vlasy taky žehlit. Stačí si koupit žehličku ( pro její výběr se radši poradte s odbornikem). Návod na obsluhu žehličky je velmi jednoduchý a myslim , že ho pochopí uplne kazdy - proste zapnout , vyžehlit a zase vypnout.... No a taky bych chtěla upozornit, že žehlička vlasy hodně ničí takže nezapomeňte koupit nějaký přípravek na žehlene/ namáhane / nebo tak něco vlasy....

Vlásky podle zvířátek

28. října 2008 v 21:56 | *PrInCesS MaKisS*
Tha.co tomuhle říkáte..?? :D
 
 

Reklama